Perspektywy przyszłego kształtu regulacji dotyczącej arbitrażu w Polsce – posiedzenie naukowe na WPiA Uniwersytetu Śląskiego

t_7925409151228482944W 2005 r. Polska wprowadziła do swego prawa nowoczesne przepisy dotyczące sądownictwa polubownego oparte na UNCITRAL-oweskiej Ustawie Modelowej o międzynarodowym arbitrażu handlowym. Znowelizowane przepisy kodeksu postępowania cywilnego obowiązują już prawie 10 lat. Choć zasadniczo oceniane są one pozytywnie, niektóre rozwiązania wydają się wymagać modernizacji bądź ulepszeń. W szczególności warto rozważyć, czy zasadne są zmiany w kierunku liberalizacji formy umowy o arbitraż, zaproponowanej w nowelizacji Ustawy Modelowej z 2006 r.

WPIA UŚ logoWszystkich zainteresowanych, serdecznie zapraszamy do udziału w posiedzeniu naukowym, które poświęcone będzie perspektywom rozwoju prawa arbitrażowego w Polsce. Posiedzenie odbędzie się 5 maja 2014 r., w godz. 16.00-19.00 na WPiA Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 11b, Katowice). Udział w posiedzeniu jest nieodpłatny.

 

W programie posiedzenia przewidziano cztery wystąpienia wprowadzające do dyskusji nad stanem i potencjalnymi kierunkami rozwoju prawa arbitrażowego w Polsce:

1. „Wprowadzenie (problematyka zapisu na sąd polubowny de lege lata i de lege ferenda)” – dr Grzegorz Żmij (UŚ)

2. „Problematyka zabezpieczenia roszczeń w postępowaniu arbitrażowym w świetle zmian Ustawy Modelowej UNCITRAL”- dr Agnieszka Lizer-Klatka (ADP Popiołek Adwokaci i Doradcy)

3. „Kontrola orzeczeń sądów polubownych w postępowaniach post-arbitrażowych” – dr Maciej Zachariasiewicz (ALK)

4. „Miejsce arbitrażu oraz miejsce wydania wyroku arbitrażowego” – dr Jacek Zrałek (UŚ)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s