Badanie arbitrażu 2015

Cały czas trwa ankietowe Badanie Arbitrażu organizowane wspólnie przez kancelarię Kocur i Partnerzy, Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

ALK__wypukle-400x200Założeniem naszego badania jest zebranie doświadczeń praktyki arbitrażu w Polsce. Chcemy sprawdzić na ile polscy przedsiębiorcy korzystają z arbitrażu oraz jakie mają w tym zakresie oczekiwania i doświadczenia. Chodzi także o identyfikację w jaki sposób użytkownicy arbitrażu postrzegają jego cechy, wady i zalety. Istotnym celem jest wreszcie próba ustalenia na ile obecnie dominujące praktyki arbitrażowe odpowiadają oczekiwaniom jego użytkowników-klientów, tj. korzystających z arbitrażu przedsiębiorców. W rezultacie, zamierzamy także ustalić jakie aspekty arbitrażu wymagają modyfikacji lub poprawy aby przedsiębiorcy korzystali z niego częściej.

Pytania kierujemy do dwóch grup respondentów. Po pierwsze, do przedstawicieli największych polskich spółek, tj. członków zarządów, prokurentów, szefów działów prawnych i innych wewnętrznych prawników w przedsiębiorstwach. Po drugie, badane kierujemy również do doradców prawnych, świadczących usługi prawne na rzecz wskazanych wyżej największych polskich spółek.

Więcej informacji na temat badania dostępne jest na stronie: http://badaniearbitrazu.pl/

kocur-400x200Badanie jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Polsce. Wzorowane jest na znanych w międzynarodowym kontekście badaniach prowadzonych od lat m.in. przez School of International Arbitration Queen Mary na University of London.

Wszystkich czytelników Bloga „miedzynarodoweprawohandlowe”, którzy posiadają doświadczenia z arbitrażem handlowym w Polsce (mniejsze lub większe, dobre lub złe) bardzo gorąco chcemy prosić o wypełnienie ankiety, która znajduje się pod poniższym adresem:

https://www.surveymonkey.com/r/badaniearbitrazu2015

ue-logo-400x200Opracował Maciej Zachariasiewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s