Badanie arbitrażu – wyniki ankiety i dyskusja panelowa

Z wielką satysfakcją chcielibyśmy przedstawić wyniki przeprowadzonego przez nas na przełomie 2015/2016 r. badania pt. „Arbitraż handlowy w praktyce. Doświadczenia największych firm działających na polskim rynku”. Wedle naszej wiedzy jest to pierwsze w Polsce badanie mające na celu ustalenie sposobu postrzegania arbitrażu przez przedsiębiorców działających na polskim rynku i ich doradców prawnych oraz poznanie ich doświadczeń w tym zakresie.

Pełne wyniki badania dostępne są do pobrania z dedykowanej strony internetowej pod adresem: http://badaniearbitrazu.pl/wp-content/uploads/2016/06/badanie-arbitrazu-2016-pl.pdf

W badaniu sprawdziliśmy, jak często przedsiębiorcy działający na polskim rynku korzystają z arbitrażu oraz jakie są ich oczekiwania i doświadczenia. Zbadaliśmy, w jaki sposób użytkownicy arbitrażu postrzegają jego cechy, wady i zalety. Sprawdziliśmy też, na ile niektóre z obecnie dominujących w arbitrażu trendów i praktyk odpowiadają oczekiwaniom jego użytkowników. Badanie opierało się na kwestionariuszu w postaci ankiety internetowej, którą skierowaliśmy do przedsiębiorców oraz ich doradców prawnych. Zależało nam na tym, aby poznać punkt widzenia użytkowników arbitrażu mających różne doświadczenia zawodowe oraz osób, które ze względu na pełnione funkcje są zaznajomione z tą metodą rozstrzygania sporów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także do wzięcia udziału w dyskusji panelowej podsumowującą badanie, która odbędzie się:

13 czerwca 2016 r. (poniedziałek), godzina 17.00
X piętro (sala „Olimp”)
Hotel Mercure Grand Warszawa
ul. Krucza 28, Warszawa

W dyskusji panelowej wezmą udział czołowi polscy specjaliści w dziedzinie arbitrażu: Marek Furtek (prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej), Michał Subocz (partner, White & Case), prof. dr hab. Krystyna Szczepanowska-Kozłowska (partner, Allen & Overy; Uniwersytet Warszawski), Tomasz Wardyński (wspólnik założyciel, Wardyński i Wspólnicy) i dr Cezary Wiśniewski (senior partner, Linklaters).

Prosimy o potwierdzenie przybycia emailem na adres: sylwia.gawidziel@kocurpartners.com.

Strona internetowa dedykowana badaniu: http://badaniearbitrazu.pl.

W imieniu zespołu opracowującego badanie,

Maciej Zachariasiewicz

kocur-400x200ALK__wypukle-400x200ue-logo-400x200

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s