O blogu

Międzynarodoweprawohandlowe.wordpress.com jest blogiem poświęconym zagadnieniom międzynarodowego prawa handlowego, prawa kolizyjnego (międzynarodowego prywatnego) i arbitrażu handlowego oraz inwestycyjnego. Blog ma być w założeniu platformą informującą o aktualnych wydarzeniach, ważnych orzeczeniach i publikacjach, który zawiera informacje o ciekawostkach ze świata oraz z kraju. W założeniu blog ma być soczewką skupiającą najciekawsze informacje z zakresu międzynarodowego prawa handlowego oraz oknem na świat, poprzez które polski czytelnik będzie miał lepszy dostęp do najważniejszych wydarzeń z zakresu tej ciągle mało znanej u nas problematyki.

Pomysł utworzenia blogu zrodził się w nawiązaniu do inicjatywy utworzenia stowarzyszenia „absolwentów” konkursu Vis Willem International Commercial Arbitration Moot w Wiedniu. Powołane we wrześniu 2012 r. Silesia Vis Moot Alumni Association ma być organizacją, w ramach której podejmowane są inicjatywy mające na celu promowanie wiedzy o międzynarodowym prawie handlowym i polubownym rozstrzyganiu sporów gospodarczych. Niniejszy blog jest przestrzenią umożliwiającą dzielenie się najciekawszymi informacjami z zakresu wspomnianych dziedzin prawa.

Czarno-czerwone logo bloga wykonane zostało przez panią Joannę Kańkę, której należą się serdeczne podziękowania za świetny projekt.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s