Redaktorzy

Dr Maciej Zachariasiewicz, LLM

Pomysłodawca bloga miedzynarodoweprawohandlowe.wordpress.com i główny redaktor. Adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz prawnik współpracujący z kancelarią Popiołek, Adwokaci i Doradcy w Katowicach. Autor publikacji z dziedziny prawa cywilnego, prawa prywatnego międzynarodowego, europejskiego oraz międzynarodowego arbitrażu handlowego. W 2009 roku obronił na Uniwersytecie Śląskim pracę doktorską na temat trustów i innych stosunków powierniczych w prawie porównawczym i prawie prywatnym międzynarodowym. Absolwent Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie (kierunek: międzynarodowe prawo handlowe) oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Był stażystą w gabinecie sędziego w Sądzie Pierwszej Instancji Wspólnot Europejskich w Luksemburgu. W 2013 r. jako Visiting Scholar prowadził badania z zakresu arbitrażu międzynarodowego na Columbia Law School w Nowym Jorku. Od wielu lat coach studenckich drużyn biorących udział w konkursie Vis Willem International Commercial Arbitration Moot Court w Wiedniu. Inicjator stowarzyszenia Silesia Vis Moot Alumni Association. Od 2009 roku krajowy korespondent Komisji Prawa Handlu Międzynarodowego (UNCITRAL) w odniesieniu do Konwencji Wiedeńskiej o międzynarodowej sprzedaży towarów.

Dominika Durchowska

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obecnie studiuje na kierunku International Commercial Arbitration Law na Uniwersytecie w Sztokholmie (studia LLM). W 2012 roku obroniła pracę magisterską na temat anti-suit injunctions w międzynarodowym arbitrażu oraz ich dopuszczalności w świetle prawa europejskiego. Była stażystką w kancelariach CMS Cameron McKenna w Warszawie oraz GFKK w Katowicach. W latach 2009-2011 jako członek sekcji prawa prywatnego udzielała porad prawnych w Studenckiej Poradni Prawnej WPiA UŚ. Reprezentowała Uniwersytet Śląski na konkursach FDI Moot (IV edycja) oraz Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot (XVII i XVIII edycja),  a następnie była coachem drużyny w XIX edycji konkursu. W 2010 roku otrzymała grant Słowackiej Akademii Nauk i uczestniczyła w Jesiennej Szkole Prawa w Módrej Harmonii.

Małgorzata Pohl

Doktorantka i asystentka w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego na WPiA UŚ w Katowicach. Trener (coach) studenckich drużyn biorących udział w konkursie Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot w Wiedniu oraz Draft Common Frame of Reference Warsaw International Arbitration Moot. Reprezentowała Uniwersytet Śląski w międzynarodowych konkursach arbitrażowych: Foreign Direct Investment Moot” w Londynie (IV edycja) oraz Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Court ( XVIII i XIX edycja), na którym zdobyła III nagrodą indywidualną (Best Individual Oralist). Stypendystka międzynarodowego programu Programme in European Private Law for Postgraduates, w ramach którego brała udział w European Court of Justice Moot Court Competition gdzie otrzymała tytuł Best Speaker’a. Stypendystka LLP Erasmus na Uniwersytecie Sheffield Hallam w Wielkiej Brytanii. Współpracuje z Ośrodkiem Mediacji Fundacji „Facultas Iuridica” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Bartosz Krupa

Adwokat. Współpracuje z kancelarią „ADP Popiołek, Adwokaci i Doradcy” w Katowicach. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego. W 2010 roku obronił pracę magisterską na temat odstąpienia od umowy w Konwencji Wiedeńskiej o Międzynarodowej Sprzedaży Towarów. Reprezentował Uniwersytet Śląski na konkursie Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot (XVII edycja), a następnie był coachem drużyny w XVIII i XIX edycji konkursu.

Szczęsny Kaźmierczak

szczesny kazmierczakRadca prawny. Współpracuje z kancelarią GFKK Grzybczyk Kałuża Kamiński i Partnerzy w Katowicach. W 2012 r. ukończył aplikację radcowską w Katowicach. Słuchacz studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego na WPiA UŚ w Katowicach. Reprezentował Uniwersytet Śląski na Central And Eastern European Moot Court Competition (2007) oraz Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot (XV edycja). W 2009 r. zajął II miejsce w IV edycji konkursu im. prof. dr. hab. Jerzego Jakubowskiego na najlepszą pracę magisterską dotyczącą problemów sądownictwa polubownego i mediacji zorganizowanym przez Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie za pracę pt. „Wpływ ogłoszenia upadłości na przebieg postępowania arbitrażowego w perspektywie międzynarodowej”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Wojciecha Popiołka.

Reklamy

One thought on “Redaktorzy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s